
Mit tegyünk, ha farkassal találkozunk?
A médiában egyre többször olvasható, hogy farkasra utaló nyomokra bukkantak igazgatóságunk működésének területén.
A nyári napfordulóhoz és Szent Iván éjszakájához kötődő népszokások számos kultúrában a sötétség elűzését, a megtisztulást jelképezik. Erre az időszakra esik a szentjánosbogarak párkeresése, mely során a hím és a nőstény bogár fénykibocsátás segítségével talál egymásra.
Miért nevezzük szentjánosbogárnak a Szent Iván nap környékén rajzó bogarat? Mi a biolumineszcencia? Élnek-e más fénykibocsátó fajok hazánkban? Mi az a fényszennyezés, és milyen hatással van az élővilágra? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphat, aki részt vesz Szentjánosbogár Napi programunkon.Időpont
2020. június 27. szombat; 18.00 órától fogadjuk az érdeklődőket
Nyugati Kapu Látogatóközpont (szabadtéri filagória, konferenciaterem, „Karszt és élővilága” c. kiállítás); Felsőtárkány, Ifjúság út 34.
Program19:45 – 21:00 - Filmvetítés, előadások, kemilumineszcenciás kísérlet, éjszakai rovarcsapdázás
21:00, 21:15, 21:30 - Szakvezetés a Kő-közi tanösvényen három turnusban: szentjánosbogár rajzás, valamint éjszakai lepkék megfigyelése. A turnusok indítása között foglalkoztatók kicsiknek és nagyoknak: totók, játékos feladatok a szentjánosbogárról.
22:00-től - A sötét égbolt látványa - csillagászati megfigyelés
Jegyvásárlás a lenti online regisztrációs felületen lehetséges. Részvételi díj: felnőtt: 2000 Ft; gyermek/nyugdíjas: 1000 FtA program résztvevői a "Karszt és Élővilága Kiállítást" térítésmentesen megtekinthetik.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk. Az időpont időjárás- és rajzásfüggő, az információkat, esetleges változásokat a BNPI honlapján folyamatosan közzétesszük.
A jelentkezés lezárult!